Website: http://www.owenscorning.eu/

Owens Corning to światowy gigant w produkcji i obróce włókna szklanego. Firma założona w 1938 roku posiada olbrzymie doświadczenie, co pozwala jej na dostarczanie produktów najwyższej klasy i sprostanie wymaganiom klientów. Materiały OC służą nie tylko do produkcji kompozytów ale również systemów izolacyjnych dla budownictwa (izolacja cieplna, wyciszanie), jak również wytwarzane są gotowe elementy (np. okna).

Na potrzeby rynku kompozytów istnieje w firmie dywizja „The Composites Solutions Business”, w której pracuje 7 tysięcy osób w ponad 30-stu fabrykach na Świecie, co w połączeniu z 5-cioma centrami naukowymi pozwala nie tylko zaspokoić ilościowe zapotrzebowanie klientów na materiały ale także rozwijać i udoskonalać oferowane produkty. Najlepszym przykładem może być szkło „Advantex” będące „drugą generacją” szkła kategorii E. Jest to szkło nie zawierające w swoim składzie boru (jak zwykłe szkło E) ale dzięki unikalnej, opatentowanej technologii produkcji posiada wyższe parametry odporności chemicznej od zwykłego szkła E (spełnia wszystkie normy dla włókien szklanych E-CR). „Advantex” jest flagowym produktem firmy znajdującym zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu kompozytowego.

Owens Corning łączy bardzo szeroki zasięg geograficzny (posiada fabryki na kilku kontynentach) z olbrzymim wachlarzem zróżnicowanych produktów. Dzięki temu OC nie tylko wytwarza materiały o najwyższej jakości ale także wprowadza innowacyjne rozwiązania, jak również wspomaga swoich klientów od strony technicznej i logistycznej.

W ofercie znajduje się wiele rodzajów szkła (E, E-CR, H, R, S, AR), z których wytwarza się szerokie spektrum wyrobów: roving cięty, sznurek rovingowy, rozmaite maty (emulsyjne, proszkowe, bezkońcowe), welony, tkaniny (o różnych splotach), a także tkaniny warstwowe wielokierunkowe. Pozwala to na dobranie wyrobu do każdego praktycznie procesu otrzymywania kompozytów (ręczne laminowanie, infuzja, RTM i RTM Light, pultruzja, wtrysk, wtrysk reaktywny, prasowanie, ekstruzja i inne).

 

Lista produktów:

NazwaOpis
M113

Mata proszkowa z włókna ciętego do laminowania ręcznego

Szkło » Maty szklane

M123

Mata proszkowa z włókna ciętego do laminowania ręcznego

Szkło » Maty szklane

M524-C64

Welon powierzchniowy do tworzyw wzmacnianych włóknami szklanymi.

Szkło » Maty szklane

M524-ECR30A

Welon powierzchniowy do tworzyw wzmacnianych włóknami szklanymi

Szkło » Maty szklane

M705

Mata emulsyjna z włókna ciętego do laminowania ręcznego

Szkło » Maty szklane

M723A

Mata proszkowa z włókna ciętego przylegająca do formy

Szkło » Maty szklane

P207

Rowing do natrysku

Szkło » Sznurek rowingowy

Unifilo U800

Maty Unifilo do form zamkniętych

Szkło » Maty szklane

Pokazywanie 1-8 z 8 rekordów

Inni partnerzy: